Aktuální informace

Novinky v zákonech

Vládní konsolidační balíček připravuje od roku 2024 celou řadu změn. Proto jsme pro vás připravili přehled těch nejdůležitějších novinek, a to zejména z oblasti daně z příjmu a dále připravované změny týkající se nových pravidel pro účast na nemocenském pojištění u dohod o provedení práce.

 • Připravované změny v oblasti daně z příjmů od 1. 1. 2024
  Připravované změny v oblasti daně z příjmů od 1. 1. 2024
  Od 1. 1. 2024 dojde k řadě daňových změn, a to zejména v oblasti daně z příjmů, daně z přidané hodnoty, daně z nemovitých věcí. Je to na základě opatření, které přináší tzv. vládní konsolidační balíček.
 • Dohody o provedení práce od 1. 7. 2024
  Dohody o provedení práce od 1. 7. 2024
  S účinností od 1. 7. 2024 budou platit u dohod o provedení práce nová pravidla pro účast na nemocenském pojištění. Platby sociálního pojištění u těchto dohod budou omezeny novými limity, v důsledku čehož dojde k následujícím změnám.

 

Představení ukázkové vyučovací hodiny účetnictví

Cílem ukázkové vyučovací hodiny je představit, jak by mohla vypadat hodina účetnictví v ideálním případě, to znamená s využitím různých aktivit (interaktivní úlohy, hraná videa, procvičování učiva zábavnou formou apod.). 

 • Základy účetnictví (Učebnice 1. díl ÚČETNICTVÍ, resp. Základy účetnictví a daňová evidence), Rozvahové a výsledkové účty
 • Finanční účetnictví (Učebnice 2. díl ÚČETNICTVÍ, resp. Finanční účetnictví podnikatelských subjektů), Zásoby vlastní činnosti

 

Výsledky úloh

Byla aktualizována webová aplikace MOJE VÝSLEDKYobsahuje výsledky úloh k výkladovým učebnicím 1., 2. a 3. díl 2023 a k Maturitním okruhům.

Pro vyučující, kteří měli přístup do této aplikace již v loňském školním roce, se nic nemění a mohou použít pro vstup stejné přihlašovací údaje. Vyučující, kteří v loňském roce nevyužívali tuto aplikaci a letos budou o to mít zájem, kontaktují paní Nechvátalovou, která jim přístupové údaje zašle.

Webová aplikace MOJE VÝSLEDKY obsahuje k řadě kapitol i soutěžní hru RISKUJ.

Připravujeme

 Webinář